ReklamPR'ı Twitter'da takip etmek için:

Nedir kadınların bu çektiği?

Reklamda kadınların düşürüldüğü haller ile ilgili problemim var. Bir erkek olsam da rahatsız oluyorum. Bu mesajı bu sorunlu gördüğüm reklamları not etmek için kullanacağım. Yani zamanla yeni şeyler ekleyeceğim. İnşallah eklemek zorunda kalmam, o ayrı tabi. Şimdilik aklıma gelenler şunlar:

Sırma Soda: Nazo reklamı bile daha iyiydi. Birkaç reklamdan oluşan seride iki taciz, bir de zorla evlilik sahnesi var. "Hayatın resmi içeceği"ymiş.

Bosch: Kurutma makinesi için annesini bir dövmediği kalmış. "...diyeğim de anlamayacaksın" gibi aşağılayıcı bir laf var reklamın içinde! Annesine diyor bunu. Bu arada Reklam Geyikleri isminde bir blogda da "Hemen hazırlan almaya gidiyoruz" demesine dikkat etmişler (Alıp annesine getirmek yerine onunla beraber gitmek istediğine göre annesine ödetecek :) ) O kadar itici ki reklamı değiştirdiler.

Vodafone: Kerim'in "saatlerdir" anlattığı "basit" şeyleri ne annesi, ne sevgilisi anlıyor. Sırma ve Bosch reklamlarının yanında hafif kalıyor elbette bu. (Güncelleme: Kerim'in "anlamadığı" bir reklam da çıkardılar :) )

Patos Nutty: Ellerine sağlık, bir daha Patos almamamı garantileyecek bir reklam olmuş. Bir adam iki kadın. "İki lezzet bir arada"ymış. Kadınlar daha ne kadar küçük düşürülecek acaba?