ReklamPR'ı Twitter'da takip etmek için:

Eyvah Biz Reklamcıyız!!!

Bugün Zaman Gazetesi'nin Gençlik ekinde Burçin S. Yalçın'ın "Anneme reklamcı olduğumu söylemeyin" başlıklı yazısında sinemada 'reklamcı' rolüne atfedilen özelliklerden ve gösterime yeni giren ve bir reklamcıyı konu alan 9,900 YTL filminden bahsediyordu.
Yazıda reklamcılığın göz boyamakla ilgili bir meslek olduğunu ve dolayısıyla sinemada da reklamcı rolüne riyakarlık ve ikiyüzlülük yakıştırılıyor.

Aslında başlığı ilk okuduğumda aklıma Satan Reklam Yaratmak kitabındaki bir yazı aklıma geldi. Bu yazıyı Sullivan ofis panosuna asmış.
" Sevgili Ann, bir sorunum var. İki erkek kardeşim var. Biri reklamcı, diğeri cinayet suçundan ölüme mahkum edildi. Annem, ben üç yaşındayken cinnet geçirerek ölmüş. İki kız kardeşim fahişelik yapıyor ve babam okul çocuklarına uyuşturucu satıyor. Geçenlerde, köpeğini çekiçle öldürmüş ve ıslahevinden kaçmış bir kızla tanıştım, onunla evlenmek istiyorum. Sorunum şu; ona reklamcı kardeşimden söz etmeli miyim? İmza, isimsiz."

Bizim mesleğimiz kimine göre çok havalı, kimine göre üçkağıtçılığın yeni adı ama kim ne derse desin biz işimizi çok seviyoruz...